Uskutečnila se první Národní pouť za hospice

V sobotu 27. 4. se na Svaté Hoře u Příbrami konala národní pouť za hospice. Její součástí byla společná modlitba růžence, po té přednáška zakladatelky hospicového hnutí v ČR Marie Svatošové a prezidenta Asociace hospiců Roberta Huneše. pouť vyvrcholila mší sv. za Boží pomoc, ochranu a požehnání pro hospicové dílo, kterou celebroval pomocný pražský biskup Mons. Zdenek Wasserbauer, zodpovědný v ČBK za zdravotnictví. Svatohorskou baziliku zcela zaplnili ředitelé, lékaři, zdravotní sestry, pečovatelé, sociální pracovníci, kněží, pastorační asistenti a další pracovníci a příznivci hospiců z celé ČR.